„Meseriile parintilor” – activitati clasa I D

In perioada4.dec.-18 dec.2017, elevii clasei I D, au parcurs o cǎlǎtorie plinǎ de aventuri  alǎturi de pǎrinţii lor în cadrul activiǎţilor derulate prin Parteneriatul Familie -Scoala, cu tema  Meseriile pǎrinţilor.

Meserii precum cele de profesor de lb.engleza şi de de lb.românǎ, de educator, de biolog, de stilist, de bucǎtar, de ofiter 112, de pompier, de asistent medical, de contabil, de operator call-center, de mici intreprinzatori au fost prezentate cu pasiune reuşind sa fie antrenaţi în activitǎţi toţi elevii.

Fiecare  si-a dat seama cât de important este sa urmezi meseria care îţi place, care te pasioneazǎ, astfel incat sa fii cel mai bun în acel domeniu. Nu conteazǎ care este aceasta.

Ne mândrim cu pǎrinţii noştri si le muţumim încǎ o datǎ pentru deschiderea cǎtre activitǎţile şcolii!

Invǎţǎtor,

Laura Sǎceanu

                                  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*