Cerc tematic la Limba Engleză – Școala Gimnazială ‘’G.E.Palade Ploiești’’

În data de 16 noiembrie 2022 s-a desfașurat în școala noastră Cercul profesorilor de Limba Engleză (English Teachers’ Meeting-North Zone).

Profesorii școlii noastre, respectiv : profesor Răduică Maria-Cristiana, profesor Popența Laura și Dumitru Cosmina au susținut activități didactice demonstrative, activități adecvate tematicii cercului.

Evenimentul a fost foarte bine primit și receptat de participanți, care în discuțiile dedicate atelierelor de lucru (‘’workshops’’) au remarcat conținutul variat al activităților, adaptarea metodelor,tehnicilor si materialelor folosite la tematică și au evidențiat nivelul foarte bun al limbii engleze folosite de elevii școlii noastre.

Ilustrăm mai jos evenimentul desfășurat (demersul metodologic) cu imagini din timpul activităților.