Ziua Internațională a Cititului Împreună

Ziua Internațională a Cititului Împreună (ZICI), este organizată anual în luna februarie și este un eveniment global, marcat în peste 100 de țări.

Ne alăturăm și noi acestui eveniment și bifăm în calendarul cultural al bibliotecii școlare ziua cititului împreună.

Astăzi 2 februarie 2022, elevii școlii au transformat pauzele în ,,pauze de citit împreună” .

Mulțumim pentru implicare, preșcolarilor din grupa mare îndrumați de d-na Vișan Cristina, elevilor din clasa pregătitoare A (d-na Vișoiu Florentina),  clasa pregătitoare C (d-na Mihai Marieta), clasa I C (d-na Dobre Maria), clasa a-IIa B (d-na Pavel Adriana) și clasa a-IVa A (d-na Tudorache Maria).

Suflete vesele, frumoase, curatePot să se adune doar lângă o carte.                                     (Ianos Turcanu, Dansul florilor)