Să învățăm pentru viață!

,,Non scholae, sed vitae discimus,, , spune o zicală romană. Așa e, ar trebui să învățăm pentru viață! Proiectul clasei ID își  propune să aducă   lângă  școală  părinții   și  școala   și mai aproape de copii. „Ne mândrim cu”… este un proiect de suflet în  care școala,  părinții  și  copiii își dau mâna  pentru a  rupe bariere, pentru socializare, pentru team building, pentru experiență, pentru emoție, pentru viață. Într-o perioadă  grea, conectarea și  reconectarea cu noi și între noi, petrecerea unui timp de calitate nu pot oferi decât  un plus în  portofoliul personal al micilor buburuze. Lipsa modelelor e o problemă  acută  a vremurilor noastre. Noi, adulții, trebuie sa fim conștienți  și capabili  să oferim forme cu fond.

Proiect realizat în colaborare cu părinții clasei ID: Liliana Petrache, Adelina Burciu, Emilia Șerban, Florin Negoiu, Iulia Raneti.

Înv.Laura Săceanu