ORAȘUL CÂNTĂ cu DUO VOX!


20 – septembrie – 2019…orașul s-a îmbrăcat cu vocile cristaline ale copiilor.
Alături de alți elevi, membrii ai corurilor din Ploiești, dar și din județ, corul Duo Vox a participat la Proiectul „Orașul cântă!”, inclus în cadrul Festivalului Internațional „George Enescu”. Evenimentul, de înaltă ținută artistică, a fost găzduit de  Muzeul „Paul Constantinescu” din Ploiești.
Mulțumim Corului Național de Cameră „Madrigal – Marin Constantin”, cu care colaborăm, pentru că ne-a inclus în Programul Național Cantus Mundi și a avut inițiativa realizării acestui grandios proiect.
Dacă vreți să aflați și alte detalii, evenimentul a fost consemnat și în articolele apărute în observatorulph.ro și infoploiesticity.ro
                                             Coordonator – dirijor, prof. Nicola Stanciu – Mazilu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*