Teatru Interactiv în Limba Engleză

În data de 3 noiembrie 2017, au avut loc la noi în școala două spectacole susținute de trupa de teatru Interacting , unul pentru elevii din ciclul primar – Lost, altul pentru cei din ciclul gimnazial – The Fall of the Roman Empire. Aceste spectacole au implicat activ elevii, întrucât aceștia au devenit personaje în aceste reprezentații teatrale, care au fost  susținute în limba engleză, de actori nativi din Anglia. Scopul acestui proiect  a fost acela de a folosi metoda dramatizării în activitățile educative pentru a dezvolta limbajul verbal, paraverbal și nonverbal. Copiii au fost foarte entuziasmați și încântați să ia parte la un astfel de eveniment, care reprezintă, de fapt, o coordonată a educației nonformale.

PROF. COORDONATOR ACTIVITATE,

 LAURA POPENŢA

                    

             

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*