FESTIVALUL JUDEȚEAN DE COLINDE ȘI CÂNTECE TRADIȚIONALE

FESTIVALUL JUDEȚEAN DE COLINDE ȘI CÂNTECE TRADIȚIONALE

12 DECEMBRIE 2018

 

Respectând tradiția, la sfârșitul fiecărui an, Inspectoratul Școlar Județean găzduiește „Festivalul Județean de Colinde și Cântece Tradiționale”. Organizat de insp. prof. Angelica Ianculescu, festivalul invită pe scenă corurile școlilor din județul Prahova. Ca în fiecare an și corul școlii noastre, „Clopoțel”, condus de prof. Nicola Stanciu – Mazilu, a urcat pe scenă alături de elevii școlii „Andrei Mureșanu” formând corul „Duo Vox”. Corurile reunite au prezentat un program de colinde românești, care a cuprins un repertoriu inedit,cu abordări interpretative personalizate.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*