Festivalul Concurs Național Sincretismul Artelor

15 iunie 2019 – Școala s-a terminat, dar bucuria și dorința de a cânta nu se sfârșesc. Octetul format din membrii corului Duo Vox a avut ocazia de a participa la Festivalul Concurs Național Sincretismul  Artelor, Ediția a IV-a, organizat de Asociația Socio – Artistică și Culturală „GABRYON”, Brazi.

PREMIUL I obținut la această ediție, ne motivează dorința de a ne pregăti pentru noiembrie, când va fi ediția omagială.

Mulțumesc elevelor de gimnaziu, care au răspuns invitației de a paticipa la Festival, chiar dacă școala s-a terminat și se apropie și exmenul clasei a VIII-a. Acest lucru demonstrează că pasiunea nu are limite temporale și nu intră niciodată în vacanță.

În clinchet suav de CLOPOȚEL, urăm tuturor, Vacanță frumoasă și activă!

Profesor coordonator, Nicola Stanciu – Mazilu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*