![header](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2017/11/header-678x250.png)
15 iunie 2019 – Școala s-a terminat, dar bucuria și dorința de a cânta nu se sfârșesc. Octetul format din membrii corului Duo Vox a avut ocazia de a participa la Festivalul Concurs Național Sincretismul Artelor, Ediția a IV-a, organizat de Asociația Socio – Artistică și Culturală „GABRYON”, Brazi.
PREMIUL I obținut la această ediție, ne motivează dorința de a ne pregăti pentru noiembrie, când va fi ediția omagială.
Mulțumesc elevelor de gimnaziu, care au răspuns invitației de a paticipa la Festival, chiar dacă școala s-a terminat și se apropie și exmenul clasei a VIII-a. Acest lucru demonstrează că pasiunea nu are limite temporale și nu intră niciodată în vacanță.
În clinchet suav de CLOPOȚEL, urăm tuturor, Vacanță frumoasă și activă!
Profesor coordonator, Nicola Stanciu – Mazilu
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2019/07/1.-F-Brazi-1024x768.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2019/07/2.-F-B-1024x768.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2019/07/3.-FB-1024x739.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2019/07/4.-FB-1024x716.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2019/07/5.-FB-768x1024.jpg)
Leave a Reply