100 de zile de școală

Toamna mi-a dăruit anul acesta ”29 de albinuţe” vesele, inimoase, curioase, dornice de a călători prin minunatul tărâm al ÎNVĂȚĂTURII.

Zilele au trecut și iată că, pe 8 martie 2022, s-au împlinit 100 de zile de școală. A fost un prilej de sărbătoare, un moment în care am putut depăna amintiri, emoții, trăiri, iar micii școlari s-au întrecut în a arăta că școala a reușit să-i facă mai buni, mai răbdători, mai înțelepți.

Activitățile desfășurate au fost diverse. Au fost citite 100 de cuvinte , ne-am confectionat o frumoasa coronita, am completat o fisa în care am enumerat  dorintele cele mai mari si visurile pe care le avem. Copiii au primit primele diplome din viata de scolar ca urmare a participarii la concursul Comper, au primit si o surpriza dulce ca urmare a implicarii parintilor lor.

Ziua de 8 martie va rămâne pentru noi sărbătoarea celor ”100 de zile minunate de școală”.

Învatatoarea albinutelor, Vişoiu Florentina