![header2](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2017/11/header2-678x250.jpg)
- Dragobete este o sărbătoare românească care a unit 2 clase de elevi din 2 școli din județ (Școala Gimnazială ,,Antonie Vodă”, Negoiești si școala noastră) într-o activitate cu dragoste. Elevii fac parte din clasa I A, coordonați de d-na prof. înv. primar Gheorghe Diana și clasa a III-a, coordonați de d-na prof. înv. primar Govor Mihaela. Activitatea a constat în: puzzle cu literele cuvântului Dragobete Legenda lui Dragobete joc în baamboozle pentru înțelegerea legendeiconfecționarea unei brățări ce o pot dărui cuiva dragS-a creat o atmosferă caldă, prietenească învăluită în iubire.
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/04/dragobete-1-1024x1024.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/04/dragobete-2-1024x1024.jpg)
Leave a Reply