![header](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2017/11/header-678x250.png)
,,O copilărie fără cărți? Asta nu e copilărie. E ca și cum nu ești lăsat să intri într-un loc fermecat unde poți găsi cea mai rară bucurie. „
Astrid Lindgren
Cu ocazia Zilei Naționale a Lecturii, în școala noastră s-au desfășurat activități de promovare a lecturii pentru toate vârstele.
A fost o zi de ,,poveste” , în care elevii claselor pregătitoare A (înv.Vișoiu Florentina), pregătitoare C (înv.Mihai Marieta), clasa I D (înv.Dobre Maria), clasa a-IIa A (înv.Dumitrescu Mihaela), clasa a-IIa B (înv.Pavel Adriana), clasa a-IIIa D (înv.Soare Cristina), clasa a-Va B și D ( prof.Petrache Liliana), s-au simțit zâne și feți frumoși….
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/02/1.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/02/2.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/02/3.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/02/4.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/02/5.jpg)
Leave a Reply