![header](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2017/11/header-678x250.png)
Duminica, 2.10.2022, Ansamblul folcloric ,,Mugurasi de primavara” format din eleve din clasa a III-a B a scolii noastre ,avand ca indrumator pe prof. inv. primar Pavel Adriana, a participat la ,,Alfabetul convietuirii” , un proiect inițiat de UNIUNEA ELENĂ DIN ROMÂNIA, organizat în parteneriat cu FILARMONICA „PAUL CONSTANTINESCU” DIN PLOIEȘTI, PRIMĂRIA MUNICIPIULUI PLOIEȘTI, CONSILIUL JUDEȚEAN PRAHOVA și DEPARTAMENTUL PENTRU RELAȚII INTERETNICE – GUVERNUL ROMÂNIEI, aflat sub egida ADMINISTRAȚIEI PREZIDENȚIALE. Elevele s-au prezentat extraordinar. Felicitari!
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/10/festival-1.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/10/festival-2.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/10/festival4.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/10/festival.jpg)
![](https://scoala-palade-ploiesti.ro/wp-content/uploads/2022/10/festival6.jpg)
Leave a Reply